ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، یا ویزای اقامت موقت، سندی رسمی از دولت کانادا است که در پاسپورت متقاضیان قرار می‌گیرد؛ این ویزا به اتباع خارجی اجازه ورود به کانادا را به صورت موقت می‌دهد برای اهداف توریستی، دیدار خانواده، شرکت در کنفرانس‌ها یا اقدامات دیگر. اخذ این ویزا نیازمند مدارک و شرایط خاصی است و ممکن است توسط آفیسر مهاجرتی تایید نشود.

انواع ویزای توریستی كانادا​​​​​​​

ویزای مولتیپل کانادا دارای اعتبار ۵ سال است و دارنده می‌تواند در این مدت به دفعات متعدد وارد کانادا شود. با هر ورود، می‌توانید حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. اکثراً ایرانی‌ها برای اخذ ویزای توریستی مولتیپل اقدام می‌کنند.

سوپر ویزا یک نوع ویزای مولتیپل ۱۰ ساله است که با نام ویزای والدین یا ویزای پدرها و مادرها نیز شناخته می‌شود. این ویزا به پدران و مادران و پدر‌بزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌های افراد مقیم دائم یا سیتیزن‌های کانادا اجازه می‌دهد که پس از هر بار ورود به کانادا، بتوانند ۵ سال در کنار فرزندان خود بمانند.

شرایط ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

1. **پاسپورت معتبر:**
   شما باید دارای پاسپورت معتبر باشید که حداقل تا پایان مدت مورد نیاز ویزا اعتبار داشته باشد.

2. **تعهد به بازگشت:**
   شما باید آفیسر مهاجرتی را متقاعد کنید که قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید و ارتباط‌های وابسته به کشور خودتان را حفظ خواهید کرد.

3.**سوابق سفر مکفی** تاریخچه سفرهای خارجی شما در ده سال گذشته همیشه یکی از مهمترین فاکتورها در بررسی پرونده شماست و دیدگاهی از نیت سفر شما به افسر ارائه میکند

4. **پول کافی:**
   شما باید برای اقامت خود در کانادا به مقدار کافی پول داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های اقامت، اجاره، خوراک و سایر هزینه‌های مرتبط را تامین کنید.

5. **مدارک وابسته:**
   شما ممکن است نیاز به ارائه مدارکی مانند دعوت‌نامه از فردی که در کانادا زندگی می‌کند، دارید. همچنین ممکن است اطلاعاتی درباره تای‌های شغلی، خانوادگی و امور مالی خود را نیز ارائه کنید.

با رعایت این شرایط و مراجعه به سایت رسمی مهاجرت و دولت کانادا، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری درباره فرآیند ویزای توریستی کانادا کسب کنید و به درخواست خود ادامه دهید.

شرایط ویزای توریستی کانادا​​​​​​​