"ویزای استارتاپ کانادا به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد ایده استارتاپی خود را عملی سازند و همزمان به دریافت اقامت دائم بپردازند. این ویزا به نام ویزای نوآوری و خلاقیت هم شناخته می‌شود. متقاضیان باید ایده خلاقانه و قابل اجرا در کانادا داشته باشند. برنامه مهاجرتی استارتاپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تجاری مهاجرتی در کانادا است و در مراحل ابتدایی به اقامت دائم منجر می‌شود.

"اقامت دائم برای متقاضیان استارت آپ ویزا در کانادا، امکان پذیر است. مالکان خارجی استارت آپ های نوآورانه و کسب و کارهایی با تجربه در بازار و تجارت می‌توانند در مدت 2 الی 3 سال اقامت دائم خود را دریافت کنند. این ویزا نه تنها برای کارآفرینان بلکه برای مدیران با سابقه نیز مناسب است. افراد با سابقه کارمندی نیز می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. هدف اصلی اداره مهاجرت و اقامت کانادا جذب نیروی خلاق و نوآور است، و شرایط متقاضیان بر اساس رزومه و پوزیشن مورد نظر ارزیابی می‌شود. برنامه استارت آپ ویزا از ابتدای پروسه با عنوان اقامت دائم شناخته شده و برای فرآیند اقامتی ویزای کاری در کانادا تا زمان صدور اقامت دائم ادامه دارد. موفقیت این فرآیند به حضور مداوم در کارگاه‌های آموزشی و راه‌اندازی کسب وکار استارتاپی وابسته است. نکته مهم: اهمیت حضور مستمر در کارگاه‌های آموزشی و رعایت موارد عملیاتی برای متقاضیان استارتاپ پس از ورود به کانادا لازمه موفقیت است."

"برای درخواست ویزای استارت آپ کانادا، این الزامات و شرایط را باید رعایت کنید:

1. درخواست‌کنندگان با ملیت خارجی باید نامه حمایت از یک مرکز برگزیده اداره مهاجرت کانادا را دریافت کنند.
2. یک تیم استارتاپی می‌تواند از یک تا 5 نفر تشکیل شود. اعضای خانواده می‌توانند همراه با درخواست‌کننده اصلی ویزا را در کانادا همراهی کنند.
3. هر عضو اصلی تیم باید حداقل 10% از سهام شرکت استارت آپ را داشته باشد.
4. همراهان متقاضی اصلی، مانند همسر یا فرزندان، می‌توانند ویزای ویژه‌ای بر اساس وضعیت و سن خود درخواست کنند.
5. سن فرزندان برای درخواست ویزای همراه باید زیر 22 سال باشد.
6. تمکن مورد نیاز جهت اثبات توانایی مالی برای زندگی یک ساله در کانادا می‌باشد و الزامی بر ارائه بودجه مورد نیاز برای طرح وجود ندارد."

لطفاً توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است با تغییرات قوانین مهاجرت و ویزا تغییر کند، بنابراین بهتر است همواره اطلاعات رسمی و به‌روز از منابع معتبر بررسی شود.

​ویزای استارت آپ کانادا